Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 169 громад!

Пересмотр переименования Днепродзержинска в Каменское.

ІНШІ

Мы, жители г.Днепродзержинска, против переименования города в Каменское по многим причинам.
1. Новое название противоречит правилам не только русского, но и украинского языка! Морфологически не может существовать "місто Киїівське, Дніпропетровське, Хмельницьке" и т.д.
2. Переименование города и улиц влечет за собой расходы смену вывесок, изменение почтовых адресов, изменение логистики и многих других пунктов за счет казны города, а значит и его жителей. При этом состояние города находится в плачевном состоянии, как то ужасные дороги и много другое. Так же это влечет замену занранпаспортов, документов. Все это на фоне постоянных сокращений рабочих в градообразующих предприятиях и растущих коммунальных тарифов.
3. Переименование города происходит по сути с игнорированием мнения жителей города, когда власти других городов нашли выход из ситуации пойдя на встречу своим гражданам.
Примеры:
*Днепропетровск был переименован в Днепропетровск
*Комсомольск вовсе оставили Комсомольском:
"Перед общественными слушаниями горсовет опрашивал население по поводу переименования города. Среди вариантов нового названия звучали - Каскомольск, Христианск, Приднепровский и пр. Но 95% опрошенных высказались против переименования города"

В то время как в Днепродзержинске никаких опросов населения не проводили вовсе!

В связи с этим мы, граждане Украины и жители города Днепродзержинск, требуем приостановить процесс переименования города и провести соцопрос жителей города и прислушаться к их мнению. При положительном результате в вопросе о переименовании города предложить несколько вариантов не противоречащих правилам хотя бы украинского языка!
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша електронна петиція щодо призупинення процесу перейменування міста Дніпродзержинськ й проведення соцопитування мешканців міста розглянута особисто Дніпродзержинським міським головою та опрацьована відділом інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю Дніпродзержинської міської ради. За результатами розгляду повідомляємо наступне.
Згідно із Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі Закон) перейменуванню підлягають населені пункти, у назвах яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних
або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки.
На виконання п.7 ст.7 Закону органи місцевого самоврядування
в шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом (до 21 листопада 2015 року) мали провести громадські слухання та подати до Верховної Ради України пропозиції щодо перейменування міста. На розгляд громадських слухань та під час проведення інших опитувань не могла виноситись пропозиція
«не перейменовувати місто», оскільки така пропозиція повністю суперечить Закону. Основною метою проведення громадського обговорення та громадських слухань було надати мешканцям міста можливість обрати нову назву міста.
Громадські слухання з питання перейменування міста проводились
у вихідний день – 22 серпня 2015 року о 10.00 одночасно в трьох районах міста,
а саме в палаці культури «Хімік», комунальному закладі «МИР», комунальному закладі «Центр позашкільної роботи та дитячої творчості ім.О.Кошового» Дніпродзержинської міської ради.
Варто зазначити, що розпорядження міського голови та інформація
про проведення громадських слухань з даного питання оприлюднювались:
 на офіційному веб-сайті Дніпродзержинської міської ради 06.08.2015, 20.08.2015;
 в інформаційно-аналітичному щотижневику Дніпродзержинської міської ради «Відомості» від 05.08.2015 №31 (1072), від 13.08.2015 №32 (1073);
 газетою «Знамя Дзержинки» від 13.08.2015 №33(10228) (тираж газети
7085 екз.);
 в ефірі ТРК «МІС» та міського радіо;
 інтернет-сайтами міських засобів масової інформації (зокрема 5692.com.ua, sobitie.com.ua, kstati.dp.ua) та навіть публікувалась різноманітними групами в соціальних мережах.
Тим не менш, на громадських слуханнях було зареєстровано 356 мешканців міста. В двох районах мешканці міста (220 осіб) проголосували за пропозицію
з зали «проти перейменування міста», в одному районі мешканці міста (91 особа) проголосували за пропозицію «Кам’янське». Перед голосуванням
за пропозицію «проти перейменування міста» присутнім надавалось роз’яснення, що дана пропозиція не може братись до відома, оскільки Законом чітко визначено необхідність перейменування населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Також, присутніх було проінформовано, що у разі якщо Дніпродзержинська міська рада не подасть до Верховної Ради України пропозицію щодо нової назви міста то відповідне рішення
про перейменування міста прийматиметься Верховною Радою України на підставі рекомендації Українського інституту національної пам’яті.
Також, на офіційному веб-сайті Дніпродзержинської міської ради в термін
до 10.09.2015 проводилось електронне опитування щодо нової назви міста. Загальна кількість осіб, що проголосувала – 4436 з них:
 «Кам’янське» - 46,8% 2074 особи;
 «Дніпровськ» - 44,0% 1953 особи;
 «Дніпрокам’янськ» – 2,7% 121 особа.
Решта варіантів набрали менше 2%.
За результатами проведення громадського обговорення та на виконання доручення тимчасової Комісії з питань, пов’язаних з виконанням в місті Закону відділом інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю Дніпродзержинської міської ради було підготовлено проект рішення міської ради «Про подання до Верховної Ради України пропозиції щодо перейменування міста Дніпродзержинськ». Депутатам міської ради пропонувалось враховуючи інформацію про проведення громадського обговорення обрати один
із запропонованих мешканцями міста варіантів нової назви міста (Дніпровськ, Кам’янське, Дніпроград, Дніпрокам’янськ, Камеон, Кам’янськ-Дніпровський, Славгород, Кам’янськ на Дніпрі, Романівськ, Кам’янськ, Прометей (Прометейськ)).
Вищезазначений проект рішення міської ради виносився на розгляд сесії 30.09.2015 та 30.10.2015, але обидва рази не набрав необхідної для розгляду кількості голосів. Таким чином, оскільки депутатами міської ради не було підтримано відповідний проект рішення, у визначений Законом термін пропозиція щодо нової назви міста до Верховної Ради України не була подана.
Відповідно до Закону у разі якщо до 21 листопада 2015 року органами місцевого самоврядування пропозиції щодо перейменування населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму,
до Верховної Ради України не були подані, відповідне рішення
про перейменування таких населених пунктів приймається Верховною Радою України на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.
Враховуючи те, що депутатами Дніпродзержинської міської ради не було підтримано проект рішення про подання пропозиції щодо нової назви міста
й після 21.11.2015 Український інститут національної пам’яті мав надати відповідні рекомендації Верховній Раді України, в грудні 2015 року Дніпродзержинським міським головою було направлено лист до Українського інституту національної пам’яті із результатами проведення в місті громадського обговорення з питання перейменування міста, в якому зазначалась інформація про результати голосування на всіх громадських слуханнях.

Петицію підписали 626 осіб з 250 необхідних.

Показати