Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 200 громад!

Перегляд оплати за харчування в дитсадках

ОСВІТА

Чомусь стало нормою в нашому місті економити на дітях або за рахунок дітей .... То позбавляють їх можливості займатися спортом, закриваючи спортшколи, то раптом піднімають оплату за харчування в дитсадках, не поліпшивши при цьому якість харчування. Все зрозуміло, що були зменшені субвенції з держбюджету місцевим бюджетам, але чому відразу економити на дітях? Адже є й інші сфери і напрямки.
Просимо переглянути пріоритети і повернути оплату за харчування на попередній рівень, а економити, наприклад, на розвагах (салюти, «Гайтани», МАФи, фонтани і т.д.), а ніяк не на майбутньому нації.
Дітям, навпаки, необхідно створювати благосприятливі умови для розвитку, а не обмежувати їх можливості в цьому.
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Вашу електронну петицію щодо перегляду розміру оплати за харчування в дитячих закладах (повернення його на попередній рівень) розглянуто та опрацьовано департаментом з гуманітарних питань міської ради в межах наданих повноважень.
Інформуємо, що у 2017, 2018, 2019 роках загальна вартість харчування дітей в дошкільних закладах міста залишалася без змін і орієнтована була на ціни продуктів харчування станом на 01.01.2017 року. Значне разюче збільшення цін на продукти за ці роки при незмінній вартості за харчування дітей протягом останніх трьох років у закладах дошкільної освіти стало причиною збіднення харчового раціону дітей під час перебування у закладах. Меню харчування дітей у закладах дошкільної освіти не відповідало вимогам раціонального харчування, збалансованості раціону, енерговитратам організму, що росте, необхідним для нормального росту і розвитку дітей. Протягом 2019 року діти при 3-разовому прийомі їжі протягом дня один раз отримували м’ясні або рибні страви тільки на обід, на сніданок і підвечірок отримували круп’яні або овочеві страви. Норми по молоку виконувалися в середньому на 60,0%, фруктам – на 59,2%.
Керуючись законами України «Про охорону дитинства», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», вимогами «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», з метою забезпечення дітей повноцінним харчуванням, яке є достатнім для фізичного та інтелектуального розвитку дитини, департаментом з гуманітарних питань міської ради розроблено 10-денне циклічне меню, яке узгоджено з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області та враховує вимоги щодо організації повноцінного харчування у закладах дошкільної освіти міста. При цьому, навіть запропонованої суми загальної вартості харчування не вистачить для повного виконання натуральних норм харчування.
Рішенням міської ради від 24.12.2019 №1689-39/VII «Про бюджет міста Кам’янське на 2020 рік» на харчування дітей в закладах дошкільної освіти передбачено 25 378,5 тис.грн, що на 3 361,3 тис.грн більше в порівнянні з минулим роком. Так, в міському бюджеті на 2020 рік затверджено норму харчування в день на 1 дитину раннього віку – 9,73 грн, дошкільного віку – 15,19 грн, що на 6% більше від попередніх норм.
Також слід зазначити, що в закладах дошкільної освіти міста перебуває 1517 дітей пільгових категорій (тобто 18,73% від загальної кількості 8100 дітей у ЗДО міста), батьки яких звільнені від плати за харчування: на 100% - 933 дитини; на 50% - 584 дитини. Фінансування видатків на харчування таких дітей здійснюється за рахунок коштів міського бюджету.
Тому, враховуючи вищезазначене, в проекті рішення виконавчого комітету міської ради «Про встановлення у 2020 році плати для батьків за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти міста» передбачено підвищення батьківської плати за харчування дітей.
Таким чином, за рахунок збільшення загальної вартості харчування дітей у всіх комунальних закладах дошкільної освіти міста меню буде суттєво відрізнятись від меню 2019 року своєю насиченістю м’ясними, рибними стравами (двічі на день), молочнокислими продуктами, свіжими фруктами. Так як раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються у закладах дошкільної освіти, повернення вартості харчування на попередній рівень неможливе.

Додаток до рішення

Петицію підписали 295 осіб з 250 необхідних.

Показати