Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 141 громадa!

Перевірка на поліграфі (детекторі брехні) чиновників Ковельської Міської Ради

ІНШІ

Згідно Закону "Про люстрацію", пропоную працівникам вищих рангів Ковельської Міської Ради, а також новопризначеним на керівні посади у Ковельську Міську Раду, влаштувати психофізіологічне дослідження із використанням поліграфу на предмет:
1. корупційної складової у минулому та сьогоденні;
2. лобіювання власних або інтересів інших осіб;
3. мета займаної посади та мета призначення на посаду;
4. "кримінальне минуле".
Таку первірку пропоную проводити щорічно, а результати висвітлювати у ЗМІ.
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Повідомляємо Вам, що петиція про перевірку на поліграфі (детекторі брехні) чиновників Ковельської міської ради розглянута в межах власної компетенції.
Також інформуємо, що в Україні застосування поліграфа (детектора брехні) прямо законодавством не передбачено. Тобто, немає прямого дозволу на його використання. Означена норма знайшла своє відображення лише в ст.50 Закону «Про національну поліцію» від 02.07.2015 р. № 580-VIII, яка регламентує застосування поліграфа під час перевірки кандидата на службу в поліції: «Громадяни України, які виявили бажання вступити на службу в поліції, за їхньою згодою проходять тестування на поліграфі».
Крім того, пропозицію про використання поліграфа містить проект Закону від 10.12.2015 р. № 3611 «Про доповнення Кримінального процесуального кодексу України положеннями щодо використання поліграфа (детектора брехні)».
Так, згідно законопроекту, перевірка правдивості показів особи на поліграфі (детекторі брехні) є психофізіологічною експертизою, яка проводиться експертами відповідної кваліфікації за науково - обґрунтованими методиками.
У кримінальному провадженні використовуються результати перевірок на поліграфі (детекторі брехні), проведені на принципах неупередженості, об’єктивності, професійності відповідними судовими експертами державних спеціалізованих установ.
Застосування поліграфу (детектору брехні) не може суперечити основним правам, свободам та законним інтересам людини, її честі та гідності. Застосування поліграфу (детектора брехні) не допускається у випадках, якщо особа страждає на порушення серцево-судинної діяльності або дихальних шляхів та/або знаходиться у стані психічного або фізичного виснаження та/або регулярно вживає наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори чи інші лікарські засоби, що їх містять.
Тобто, попередньо до перевірки на детекторі брехні, людина повинна пройти медичний огляд і отримати схвалення лікаря на проведення такої перевірки.
Використання поліграфа в Україні може здійснюєтись лише з дотриманням норм Конституції України (ст. 28, 32), законодавства про працю та інших нормативно-правових актів.
Враховуючи викладене вище та беручи до уваги відсутність прямої норми Закону на її застосування, перевірка на поліграфі чиновників Ковельської міської ради можлива лише після їх особистої згоди та проходження медичного огляду.


Додаток до рішення

Петицію підписали 152 особи з 150 необхідних.

Показати