Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 169 громад!

Відмова від використання історичної бруківки при реконструкції вулиць за межами зони ЮНЕСКО в м.Львові.

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Проблема наявності історичної бруківки на багатьох вулицях міста Львова є дуже гострою. Основними недоліками даного типу покриття є його слизька поверхня та неможливість досягнення рівності поверхні навіть при якісному укладенні каменю. Багато магістральних вулиць міста, далеко за межами історичного центру, замощені старою бруківкою. Серед них: вул. Стрийська, вул. Зелена, вул. Городоцька, вул. Личаківська, вул. Шевченка та інші.
Особливо небезпечною є наявність бруківки на тих частинах вулиць, де є великий ухил дорожнього покриття, як наприклад підйом на вул. Зеленій, пійдом на вул. Стрийській, підйом на вул. Героїв Майдану. На цих ділянках відбуваються часті ДТП навіть в теплі пори року (при невеликому дощі поверхня стає дуже слизькою), а зимою ці частини вулиць стають просто небезпечними для руху автомобілів, і навіть при швидкостях 30-40км/год існує велика небезпека втрати контролю над транспортним засобом. І це при тому, що всі ці вулиці є сильно завантажені рухом автомобів, в тому числі і громадського транспорту.
Також, через неможливість забезпечення рівності поверхні на дорогах з покриттям бруківкою, виникає постійне збільшене навантаження на ходову частину автотранспорту, в тому числі і громадського, що в результаті виливається в збільшення вартості його обслуговування і зменшення комфорту пасажирів.
Крім того наше місто позиціонується як місто дружнє для велосипедів. Так от їзда на звичайному міському велосипеді по бруківці є не тільки дуже некомфортною, а також надзвичайно небезпечною через ризик падіння.
Ще одним недоліком покриття з бруківки є суттєве збільшення шумового навантаження на середовище від руху автотранспорту. Через дрібні нерівності поверхні виникають гул та вібрації, а це суттєво погіршує комфорт людини і збільшує вплив на конструкції існуючої забудови (історичної в першу чергу).

Пропонується відмовитись від повторного чи нового використання історичної бруківки при реконструкції існуючих вулиць (в першу чергу магістральних), а також будівництві нових вулиць. Заборонити використання історичної бруківки для поверхні призначеної для руху автомобілів та іншого нерейкового транспорту. Використовувати для таких поверхонь асвальтобетонне покриття, або сучасну бруківку.
Залишити можливість використання історичної бруківки для покриття вулиць тільки для зон ЮНЕСКО де існують суттєві обмеження щодо руху автотранспорту.

Давайте подбаємо про безпеку та комфорт вулиць нашого міста і звернемо увагу на досвід інших історичних міст Європи, де давно прийнята стратегія заміни покриття доріг з бруківки на асвальт на дорогах з інтенсивним рухом автомобілів.
Автор:

Дата створення:

Станом на 27 травня петицію підписали 103 особи з 500 необхідних.

Показати