Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 143 громади!

Створення притулку для вуличних тварин

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Проблема безпритульних тварин у Миргороді є актуальною, тому що в місті є багато вуличних некерованих собак, які представляють потенціальну загрозу для людей, які можуть спровокувати їхню агресію. Росте чисельність вуличних кішок, які активно розможуються; також деякі власники домашніх тварин погіршують ситуацію, викидаючи кошенят на смітник, де їх знаходять небайдужі люди та рятують. Наразі проблемою займається ГО "Захист тварин", однак їхньої волонтерської допомоги недостатньо, щоб вирішити це питання. Найбільш гуманним способом поступово скорочувати чисельність вуличних тварин стане стерилізація, після якої безпритульні тварини втрачають здатність розможнуватися, а також стають потенціально менш агресивними.
У притулках вуличні тварини живуть, лікуються та стерилізуються, їх годують та шукають нових власників. Замість негуманного вбивства кошенят чи цуценят, люди матимуть змогу приносити їх до притулку, де ті виживуть та знайдуть нових хазяїв.
До того ж, якщо спонсори чи небайдужі люди захочуть допомогти матеріально утримувати тварин, вони будуть знати, куди конкретно звертатися з цього питання - до притулку. Стерилізація є важливою, тому що навіть якщо роздавати всіх викинутих кошенят та цуценят у добрі руки, хазяїв на всіх все одно не вистачить. Наразі ця операція для тварин в Миргороді коштує близько 400 грн для кішки, та 500-1000 грн для собаки залежно від розміру. Для членів ГО "Захист тварин" збирати такі суми самостійно - непідйомна задача.
У Європі ця проблема давно вирішена, там усюди є подібні притулки, а також у деяких країнах введений податок на благодійність, у тому числі утримання зоозахисних організацій; існують великі штрафи за жорстоке поводження з тваринами. Я не закликаю вас вводити податки чи штрафи, бо це виходить за межі компетенції міської влади, однак створення притулку залежить саме від міськради.
Від цього репутація Миргорода лише виграє, адже в нашому місті відпочиває чимало громадян України та закордонних гостей, яких прикро вражає велика кількість неконтрольованих вуличних тварин.
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Надіє Кирилівно!

Вашу петицію щодо створення притулку для безпритульних тварин було уважно розглянуто виконавчим комітетом міської ради.
Повідомляємо, що вищезазначене питання буде винесено на розгляд постійної комісії міської ради з питань бюджету, інвестицій та підприємництва та з питань житлово - комуна-льного господарства, будівництва, торговельного обслуговування, транспорту, зв'язку, еко-логічної політики.
В той же час проводиться робота щодо укладення договору із Миргородським міськ-районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській облас-ті, яке має необхідну матеріально-технічну базу та персонал для виконання усіх необхідних процедур по стерилізації та перетримці безпритульних тварин у післяопераційний період з метою подальшого їх повернення до ареалу їх попереднього перебування.

З повагою
міський голова С.П. Соломаха
Додаток до рішення

Петицію підписали 103 особи з 100 необхідних.

Показати