Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 176 громад!

Зобов'язати водіїв маршруток зупинятися на кожній зупинці без вимоги

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Проблема відсутності належного обслуговування пасажирів сумськими перевізниками (зокрема тих, хто зійснює перевезення маршрутками) залишається невирішеною. Пасажири і надалі мусять "ловити" маршрутки жестами або кричати на весь салон із вимогою зупинитися на наступній зупинці.
Водії ж, у свою чергу, постійно "недочули, недобачили, недозрозуміли", де їх попросили, по суті, виконати свої обов'язки.

Головною проблемою є те, що побачити номер потрібної маршрутки можуть далеко не усі пасажири, через часткові проблеми із зором, а у вечірній час це зробити НЕМОЖЛИВО навіть людям зі стовідсотковим зором через світло фар. Через це пасажирам доводиться пропускати декілька потібних маршруток.

У маршрутці пасажири нерідко не виходять на потрібній їм зупинці, через те, що водій не почув їхню вимогу. Або ще гірше - водії зупиняються вже проїхавши зупинку, тим самим порушуючи правила дорожнього руху.

Усі зазначені явища викликають обурення з боку і пасажирів, і водіїв, а також приносять масу проблем через те, що люди запізнюються на роботу, поїзд тощо.

У зв'язку з цим прошу підтримати цю петицію та прийняти наступні рішення:
1) зобов'язати усіх перевізників м. Суми здійснювати посадку/висадку пасажирів на кожній зупинці, передбаченій маршрутом, в незалежності від того, чи вимагають цього пасажири;
2) зобов'язати компетентні органи здійснювти контроль за дотриманням цього рішення.
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду петиції «Зобов’язати водіїв маршруток зупинятися на кожній зупинці без вимоги» інформуємо про наступне.
Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 21.06.2016р. №332 «Про організацію перевезення пасажирів на постійних міських автобусних маршрутах м. Суми» (зі змінами) визначено, що перевезення автобусами на постійних міських автобусних маршрутах здійснюються у звичайному режимі руху. Згідно статті І Закону України «Про автомобільний транспорт», перевезення пасажирів у звичайному режимі руху – перевезення пасажирів автобусами на маршруті загального користування з дотриманням усіх зупинок, передбачених розкладом руху. Це відображено у паспорті маршруту де визначено розклад руху із зазначенням зупинок. Пунктом 2.3.24. Договору про організацію перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Суми передбачено, що перевізник зобов’язаний ознайомити водія з паспортом маршруту, забезпечити його фотокопією. Питання виконання водіями вимог паспортів маршруту постійно обговорюється на нарадах з перевізниками. На дані наради запрошуються також представники Укртрансбезпеки у Сумській області та Патрульної поліції у Сумській області, яка відповідно до вимог чинного законодавства забезпечує безпеку дорожнього руху. Наявність фотокопій паспортів маршруту в автобусах перевіряється під час проведення перевірок роботи міського пасажирського транспорту.
Таким чином, вирішення порушеного питання здійснюється міською владою відповідно до вимог чинного законодавства.
Додаток до рішення

Петицію підписали 254 особи з 250 необхідних.

Показати