Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 200 громад!

Про демонтаж та повну заборону розміщення білбордів розміром 6х3 м в межах міста

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

- білборди дуже небезпечні для учасників дорожнього руху. Поставлені з порушеннями щити часто загороджують видимість пішохідних переходів, перехресть та світлофорів, відволікають водіїв.
- місто заполонено рекламою, часто потворною. Прагнучи збільшити свої прибутки, підприємці діють за принципом «після нас - хоч потоп»
- білбоди на усіх вулицях міста, вони спотворюють архітектурний вигляд і навіть загрожують безпеці водіїв і пішоходів.
- вулична реклама, як «візуальне забруднення», завдає шкоди людям. Вона настільки глибоко впроваджується в архітектуру міста, що іноді її буквально неможливо уникнути.
- в європейських містах дуже складно знайти ці величезні білбоди, вони в основному розміщені вздовж трас за межею міста
- Вінниця буде першим містом України і це буде величезний крок до європейськості.

Замість білбордів можливо встановити невеликі, акуратні сіті-лайти.
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Вашу петицію щодо демонтажу та повну заборону розміщення біл-бордів розміром 6х3 м в межах міста розглянуто, повідомляємо наступне.
У зв’язку із невпорядкованістю та хаотичністю розміщення рекламоносіїв на території Вінниці, їх величезною кількістю, різним форматом та в багатьох випадках неестетичністю самих конструкцій, що значно погіршувало загальний вигляд міста, Виконавчим комітетом Вінницької міської ради рішенням від 01.12.2011 р. № 2904 було затверджено «Порядок розміщення зовнішньої реклами в місті Вінниці».
Порядок розміщення зовнішньої реклами, новій редакції (рішення виконавчого комітету від 21.03.2013р. №627 ) в місті Вінниці (далі - Порядок) розроблений відповідно до Законів України «Про рекламу», «Про благоустрій населених пунктів», «Про захист прав споживачів», «Про місцеве самоврядування в Україні»; «Про дорожній рух», на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067 та Концепції розвитку зовнішньої реклами у місті Вінниці, затвердженої рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 14.07.2011р. №1620, «Правил благоустрою території м. Вінниці», затверджених рішенням Вінницької міської ради від 01.03.2011р. №104, «Положення про порядок оформлення, супроводу та видачі ордерів на виконання робіт в м. Вінниці», затвердженого рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 13.08.2009р. №1833.
Даний порядок регламентує процедури надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами та процедуру їх переоформлення, зміни й анулювання, визначає вимоги до технічного стану, художньо-естетичного вигляду та порядку розміщення рекламних засобів, умови користування місцями для розміщення зовнішньої реклами, що перебувають у комунальній власності, на
об’єктах та елементах благоустрою, підстави та порядок здійснення демонтажу протиправно розміщених рекламних засобів, а також порядок здійснення контролю за дотриманням положень цього Порядку.
У процесі регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами уповноваженим органом залучаються на громадських засадах представники об'єднань громадян та об'єднань підприємств, які провадять діяльність у сфері реклами.
Розміщення наземних стаціонарних рекламних засобів типу» біл-борд», «сіті-лайт», а також інших наземних стаціонарних рекламних засобів стандартного типу такого ж або більшого формату, здійснюється відповідно до схем комплексного розміщення зовнішньої реклами, які були розроблені та затвердженні виконавчим комітетом Вінницької міської ради відповідно до ст.16 Закону України «Про рекламу», рішення виконкому від 21.03.2013 р. № 627 «Про викладення рішення виконкому міської ради від 01.12.2011 р. № 2904 «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Вінниці» в новій редакції» та інших законодавчих та нормативних актів. Під час розробки схем обов’язково враховувались усі вимоги щодо розміщення засобів зовнішньої реклами, передбачені чинними актами законодавства та іншими нормативно-правовими актами органів місцевого самоврядування. Схеми комплексного розміщення зовнішньої реклами розроблені на основі дослідження характеру архітектури оточуючої забудови, а також з урахуванням ергономічних, топогеодезичних, містобудівних особливостей міського простору, з метою збереження традиційного характеру історичного середовища, з урахуванням наявності і концентрації об’єктів культурної спадщини, історико-культурних традицій, специфіки природного ландшафту.
Відповідно до п.п. 4.3.1-4.3.4. Порядку - розміщення зовнішньої реклами в межах міста здійснюється при наявності у розповсюджувача зовнішньої реклами дозволів, які видаються робочим органом на підставі відповідного рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення рекламного засобу. Розміщення рекламних засобів з недотриманням та/або відхиленням від встановлених дозволом параметрів забороняється. Рекламні засоби розміщуються з дотриманням вимог техніки безпеки та у спосіб, що забезпечує видимість дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування.
Згідно з п. 6.16.1. -6.16.2. Порядку дозвіл на розміщення зовнішньої реклами погоджується з:
- власником місця або уповноваженим ним органом (особами), де планується розташувати рекламний засіб, у випадках, коли рекламний засіб розташований на місцях, об’єктах та елементах благоустрою, що перебувають в комунальній власності,
- Департаментом міського господарства;
- Департаментом архітектури та містобудування;
- управлінням патрульної поліції Департаменту патрульної поліції у Вінницькій області ( у разі розміщення зовнішньої реклами на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування);
- утримувачем інженерних комунікацій (у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій).
Також інформуємо Вас, що враховуючи, що у розпорядженні Вінницької міської ради відсутні площини зовнішньої реклами, Виконавчий комітет Вінницької міської ради сприяє розміщенню соціальної реклами на зовнішніх носіях типу «сіті-лайт» та «біл-борд» в напрямку промоції культурних заходів і подій, які відбуваються в нашому місті при наявності вільних площин, які перебувають у власності рекламних операторів, та у відповідності до затвердженої «Програми використання соціальної реклами для інформування громадськості та профілактики негативних явищ у суспільстві на 2017-2020 роки».
На підставі вище викладеного Виконавчий комітет Вінницької міської ради вбачає недоцільним проведення демонтажу та повну заборону розміщення біл-бордів розміром 6х3 м в межах міста.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію.
Додаток до рішення

Петицію підписали 391 особа з 350 необхідних.

Показати