Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 200 громад!

Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Вінниці, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування

ЕКОЛОГІЯ

З метою захисту тварин від жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Вінниці та заборонити їх безпричинний вилов та вбивства. Взявши за приклад практику м. Львова, м. Варшави та інших європейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природньої дератизації - знищення гризунів, що є розносчиками багатьох інфекцій. Також коти сприяють туристичній привабливості міста, як наприклад коти Яффо, або Стамбула, який напівжартома називають Кітстантинополем. Водночас, слід приділити увагу питанню їхнього розмноження, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування домівок. Що потрібно зробити? Відповідною ухвалою міської ради проголосити котів співмешканцями Вінниці - повноправними вільними жителями. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території, зробити відповідні доповнення до повноважень.
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконком Вінницької міської ради повідомляє, що Ваша петиція щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми міста та надання дозволу вільного їх проживання в підвальних приміщеннях, розглянута.
Повідомляю, що згідно ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку — приміщення загального користування (у тому числі допоміжні, такі як: колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку.
Також ст. 5 даного закону передбачає, що спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.
Враховуючи викладене питання щодо надання дозволів на розміщення в підвальних приміщеннях котів має вирішуватись виключно за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків.
Додатково повідомляю, що ч. 2 ст. 3 Сімейного Кодексу України передбачає, що співмешканцями житлового будинку можуть бути особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, тому коти не можуть бути співмешканцями міста Вінниці.
А від так, прийняття рішення Вінницькою міською радою про визнання котів співмешканцями міста Вінниці буде суперечити нормам чинного законодавства.
Додаток до рішення

Петицію підписали 379 осіб з 350 необхідних.

Показати