Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 169 громад!

про зміну графіка роботи ринку по продажу с/г продукції

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Цього року наша держава відзначила 25-річний ювілей своєї незалежності, періоду подолання тоталітарного впливу радянської держави у всі сфери життя її громадян, примусового насадження їм примарних ідей «світлого майбутнього» та просування ідеї безбожності та атеїзму. Конституція України (ст. 11) закріпила на найвищому рівні обов’язок держави сприяти розвиткові української нації, її історичної свідомості традицій і культури, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. За статистикою понад ¾ населення України складають українці, переважна більшість з яких сповідує ідеї християнського віровчення. Підтвердженням тому є й той факт, що саме християнські свята Різдва Христового, Великодня та Трійці визначені на законодавчому рівні як святкові (неробочі) дні.
Безперечно, що й наше 25-тисячне місто можна назвати християнським, адже на даний час у ньому гармонійно співіснують більше десяти релігійних громад, які визнають вчення Христа як єдиноправильне та намагаються виконувати Божі заповіді. Однією з таких заповідей є присвячення сьомого дня Богові. У старозаповітні часи таким сьомим днем була субота, однак після воскресіння Христа, таким днем стала неділя. Не йде в розріз з Божими заповідями й наше законодавство, адже статтею 67 КЗпП України неділя визначена як загальний вихідний день.
Разом з тим, чомусь саме неділя є єдиним робочим днем ринку по продажу сільськогосподарської продукції у м. Здолбунів, днем, коли в районі можна купити чи продати домашню птицю та худобу, зокрема свиней. Така безальтернативність робить людей заручниками ситуації, адже вони просто змушені у неділю їхати на ринок, оскільки в інші дні він не працює. Вважаємо, що таке явище є ганебним для нашого міста та переконані що у вирішенні цього питання маємо переймати перспективний європейський досвід. У країнах Західної Європи, зокрема у Німеччині, в неділю у містах працює лише один-два чергових магазини аби мешканці могли придбати виключно продукти харчування. Звісно, за відсутності законодавчого врегулювання міська рада не вправі обмежити роботу приватних торгівельних закладів, однак, змінити режим роботи комунального ринку цілком можливо.
З огляду на вищенаведене, просимо прийняти рішення про перенесення робочого дня ринку по продажу сільськогосподарської продукції з неділі на будь – який інший день тижня, а неділю встановити вихідним днем.
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Згідно Порядку подання та розгляду електронної петиції,адресованої Здолбунівській міській раді, дана петиція підтримана і направлена на розгляд виконавчого комітету, засідання якого відбудеться у кінці лютого місяця цього року.

Додаток до рішення

Петицію підписали 102 особи з 100 необхідних.

Показати